پاکسازی غارتادوان درهمایش روزغارپاک - باشگاه کوهنوردی ردپا شیراز

پاکسازی غارتادوان درهمایش روزغارپاک

گروه کوهنوردی ردپا قصد دارد 4مهرماه1393همانند سالهای گذشته  به مناسبت فرارسیدن روز غارهای پاک اقدام به پاکسازی غار تادوان در نزدیکی روستای تادوان منطقه خفر نماید.

خفر در فاصله 90 کیلومتری جنوب شیراز …

و 75 کیلومتری شمال شهرستان جهرم قرار گرفته است. اين غار در 120 کيلومتري شرق شيراز، در کنار رودخانة معروف «قره آغاج» واقع شده است. دهانة غار تادوان در ارتفاع 200 متري از سطح رودخانة قره آغاج قرار دارد.
دهانة اين غار بسيار زيبا است و ابعاد آن در حدود 20×30 متر مي‌باشد و درون آن شعبه‌هاي متعددي وجود دارد. پس از عبور از راهروي ورودي و دالاني باريک در سمت چپ، تالار بسيار بزرگي نمايان مي‌شود که طول آن بيش از 60 متر است. عمق يکي از شعبه‌هاي اين غار، که ظاهراً شعبه اصلي آن محسوب مي‌شود، بيش از 500 متر است و به يک باتلاق منتهي مي‌گردد. برای پیمایش غار تا انتها نیاز به یک رکاب 6 پله می باشد چون پس از پیمایش نیمی از غار برای دسترسی به قسمت انتهایی باید یک فرود 4 متری رفت قسمت انتهایی غار محل زیست تعدادی زیادی خفاش است که از فضولات آنها تعدادی زیادی سوسری (همان سوسک خودمان) تغذبه می کنند. قسمت عمده غار را باید خزیده و یا کلاغ پر طی کرد بجز قسمت انتهایی که دارای تالار بسیار بزرگی به وسعت 50 متر می باشد.

‎پیام بگذارید

ضروری

ضروری

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی