صعود کوهنوردان باشگاه ردپا به قله ۴۲۲۱ متری کلونچین

دهمین صعود از پروژه صعود به ۳۱ قله بلند کشور طبق هماهنگی قبلی با حضور ۱۲ نفر از اعضاء باشگاه کوهنوردی ردپا آغاز شد. کوهنوردان صبح چهارشنبه ۲۴ مردادماه شیراز را به مقصد کوهرنگ ترک کردند پس از رسیدن به کوهرنگ و تعویض مینی بوس ادامه مسیر تا تونل دوم و ابتدای دره کول خدنگ بصورت جاده خاکی طی شد در آنجا در کنار کمپ عشایر و رودخانه ماربر اعضاء به استراحت و شب مانی پرداختند.

ساعت ۴ صبح پنجشنبه ۲۵ مرداد حرکت بسمت قله آغاز شد پس از ورود به دره کول خدنگ و عبور از چند صخره کوتاه پیمایش تا ابتدای یخچالها ادامه داشت صبحانه در ساعت ۹ صبح و در ارتفاع ۳۲۰۰ متر  صرف شد .دره کول خدنگ شبیه دره سنگی بسیار بزرگی می باشد گروه در ساعت ۱۱:۳۰ به محل تخت کلونچین رسید در آنجا چشمه آبی وجود داشت که امکان برداشتن آب وجود داشت یخچال بزرگ زیر قله حدود ۱۱/۵ کیلومتر پیمایش داشت وارتفاع ۳۵۶۰ متر بود.گروه در ساعت ۱۵:۱۸ دقیقه به قله کلونچی رسید.

لحظه فوق العاده ای بود .بعد از طی ۱۶ کیلومتر مسافت رسیدن به قله واقعا هیجان خاص خودش را داشت در آنجا همه اعضا سرود ملی را خواندند و در کنار سنگ چین و تابلو قله عکس یادگاری گرفتند . برگشت از همان مسیر صعود و با استراحتهای کوتاه همراه با صرف ناهار انجام شد. سرانجام گروه پس از طی ۳۲ کیلومتر پیمایش در ساعت ۲۴ شب به جایگاه کمپ رسید. این گروه در بامداد جمعه بسمت کوهرنگ حرکت نمود و پس از صرف صبحانه راهی مسیر برگشت به شیراز شد و درساعت ۲۱ در کمال صحت و سلامت تمامی اعضاء به شیراز رسید.

گزارش : خدیجه قائدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.